KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12202029

nr 1220 2029

Greta Gerell

(1898-1982), Sverige

Oljemålning, Flickporträtt, "Fjorton år", 32x18, Signerad. Olja på pannå

Greta Gerell, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1898, död 1982.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 26 november 2018
kl 18:32:31

26/11 18:10:21 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 26 nov

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Greta Gerell

Läs mer om Greta Gerell